Szukasz gotowych spółek zoo do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

ZARYS PROCESU INFORMATYZACJI

Informatyzacja często stwarza okazję do „podania na tacy” określonych procedur i metod. Jeśli osoby odpowiedzialne za kierowanie zasobami ludzkimi pragną udoskonalić stosowanie informatyki w ich sferze działania, to powinny przestrzegać następujących zasad postępowania:

Należy rozpoczynać wprowadzanie informatyki od tych dziedzin, w których korzyści są najbardziej prawdopodobne. Następnie należy ustalić priorytety zgodne z tymi oczekiwaniami oraz włączyć przyszłych użytkowników w poszukiwanie odpowiadających im rozwiązań.

Nie można dokonywać wyboru bez przeprowadzenia minimum eksperymentów. Przy tych samych możliwościach należy preferować zastosowania najprostsze i komunikatywne. Więcej wart jest dający się dostosować program informatyczny, niż „cudo techniczne” bez gwarancji zastosowania lub osiągnięcia oczekiwanych wyników.

Konieczne jest uporządkowanie organizacji pracy w tym samym czasie, co uczenie się funkcjonowania nowego programu informatycznego. To praktykowanie musi przebiegać stopniowo, zgodnie z zasadą „tam i z powrotem”, od narzędzia do potrzeb i z powrotem według metody prób i błędów.

W celu uniknięcia kłopotów należy przewidzieć możliwości zmiany programu: niektóre programy informatyczne mają ograniczony zakres, to znaczy są mniej doskonałe, ale zapewniają przetwarzanie podstawowe.

Tworzenie i wprowadzanie programu informatycznego należy rozpoczynać wokół zbioru centralnego (jakim jest system wypłat wynagrodzeń), aby zapewnić spójność systemu i jednolitość jego budowy. Stała ocena dostosowania programu do potrzeb powinna prowadzić do jego doskonalenia.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.