Szukasz gotowych spółek zoo do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Nieformalne kanały komunikowania się cz. II

Kultury, które nie akceptują niepewności są aktywne, agresywne, pełne emocji i nietolerancji, natomiast kultury, które nie odżegnują się od niepewności, są bardziej refleksyjne, mniej agresywne, nie poddają się wzruszeniom i są względnie tolerancyjne. pierwiastka męskiego od kobiet oczekuje się, że zajmą się sprawami związanymi z jakością życia, jak również dziećmi oraz osobami starszymi i niedołężnymi.

Kobiecość zgodnie z terminologią Hofstede’a oznacza skłonność do solidaryzowania się z tym, co jest małe, słabe i powolne.

W skrótowym ujęciu można przyjąć, że kultury z przewagą pierwiastka męskiego charakteryzują się pogonią za sukcesem materialnym oraz stanowczością. Z drugiej strony kultury z przewagą pierwiastka kobiecego cechuje poszukiwanie jakości życia i opieka nad słabymi. Biorąc pod uwagę przytoczone rozważania, Skandynawii nie można uznać za przykład typowy, bowiem z reguły Skandynawowie charakteryzują się wysokim stopniem indywidualizmu, ich uprawnienia nie różnią się zbytnio od tych, którymi dysponują przywódcy, radzą sobie dobrze z niepewnością, a w ich kulturze występuje silny pierwiastek kobiecy – w myśl definicji Hofstede’a. Ze względu na te fakty są oni zupełnie niepodobni do Niemców lub Amerykanów. Mimo że oni także są indywidualistami, ich przywódcy mają znacznie większe uprawnienia niż zwykli ludzie, odczuwają większą potrzebę stabilnych struktur i są mniej skłonni do akceptowania niepewności. Są oni także bardziej męscy.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.