Szukasz gotowych spółek zoo do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

MISJA ZBIOROWA

Misja zbiorowa (nazywana czasami misją gospodarczą lub zasadą działalności gospodarczej) to możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, której charakter określa przedsiębiorstwo na podstawie znajomości potrzeb, klientów, wyrobów i przewagi konkurencyjnej. Pojęcie misji zbiorowej zostało rozpowszechnione jako istotna część podwalin ideologicznych organizacji. Pojęciem tym posługujemy się często, aby uzyskać ogólne zrozumienie istoty stosunków gospodarczych oraz mieć możliwość ich holistycznego ujęcia. Niestety, równocześnie trzeba zaznaczyć, że wiele osób stosujących to pojęcie doprowadziło do istotnego rozmycia jego znaczenia. Obecnie termin ten można już uważać za słowo – wytrych.

W odniesieniu do zagadnień związanych z wznowieniem działalności przedsiębiorstwa, zdobyte doświadczenie dowodzi, że prowadzenie dyskusji o cechach charakterystycznych misji zbiorowej jest niezwykle owocne i ma duże znaczenie. Stwierdzenie to pozostaje słuszne bez względu na to , czy dyskusja ta jest fragmentem całości nazwanej procesem doskonalenia strategii, czy też dotyczy innych zagadnień.

Istotne rozróżnienie, które należy wprowadzić na początku każdej dyskusji o misji zbiorowej, to uwzględnienie różnicy między grupą przedsiębiorstw tworzących portfel, a jednostką organizacyjną. Nie jest rzeczą konieczną

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.