Szukasz gotowych spółek zoo do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

KONTROLA PROCESU KIEROWANIA SPOŁECZNEGO

Kontrola społeczna jest środkiem wsparcia społecznego organizacji, przyczyniającym się do wzmacniania kierowania zasobami ludzkimi poprzez analizę wyników oraz kosztów. Można ją rozpatrywać w zależności od modelu kierowania:

Przede wszystkim jest to system informacji (baza danych, tabele wskaźników itd.). Następnie jest to zbiór analiz, które pozwalają racjonalizować kierowanie działaniami (ocena kosztów, badania rozbieżności między przewidywanym i zrealizowanym budżetem lub analiza wyników).

Wreszcie jest to dalszy ciąg zobowiązań budżetowych, wynikających z przyjętych celów organizacji i podjętych decyzji dotyczących ich realizacji. W tym miejscu kładziemy nacisk na aspekty informacyjne i analityczne, które mogą służyć kierownictwu ds. personalnych, operacyjnej kadrze kierowniczej, lecz także kadrze finansowej i kontrolerom procesu kierowania.

W praktyce przedsiębiorstw francuskich informacja i kierowanie społeczne o wiele bardziej dotyczą kadr kierowniczych niż pozostałych grup pracowników. Szczególną uwagę zwraca się na tych, których koszty zaangażowania i oczekiwane możliwości są największe. Potwierdza się to w dziedzinie rekrutacji, kierowania karierami, oceny wyników i wynagradzania. Lecz tu i tam praktyka ulega zmianie. To właśnie ogół pracowników nabiera znaczenia strategicznego, a przynajmniej ta ich część, która ma ustabilizowane umowy o pracę.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.